Masaż Shantala

Masaż Shantala - na czym polega? 

Technika owego masażu jest bardzo łatwa do opanowania, dzięki czemu przeszkolony przyszły lub obecny rodzic może samodzielnie wykonywać go na swym niemowlęciu w zaciszu domowym, gdzie dziecko czuje się najbezpieczniej. Dla uzyskania zadowalających efektów  niemowlę powinno być masowane 3-4 razy w tygodniu. Czas masażu to około 10-15 min. Z czasem możemy wydłużyć zabieg. Kierunek masażu jest odwrotny, niż u osoby dorosłej ( masujemy od strony serca w kierunku dystalnym). Masaż przebiega w odpowiedniej kolejności: klatka piersiowa, rączki, brzuszek, nóżki, plecy a na samym końcu twarz. 

Forma masażu Shantala jest polecana dla wszystkich dzieci i niemowląt. Wpływa pozytywnie na rozwój psychofizyczny dziecka, polepsza więź rodzic- dziecko, działa łagodząco, kojąco. Pomaga pozbyć się kolek oraz normuje sen maluszka.

W Bezpłatnej Szkole Rodzenia Twoja Położna podstawy masażu Shantala są przekazywane na zajęciach grupowych.     Są to zajęcia bezpłatne w ramach zajęć edukacyjnych dotyczących opieki nad noworodkiem.  Jeśli rodzice zostają zaciekawieni tym tematem mogą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności praktyczne podczas  konsultacji z udziałem już własnego dziecka. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać pod numer telefonu  571 328 477 z informacją czy życzą sobie instruktaż indywidualny w domu czy warsztaty grupowe w udziałem kilku par na terenie Twoja Położna. Warszataty instruktażowe z własnym dzieckiem nie są już refundowane, w związku z czym odpłatność jest wg cennika
 

Przeciwwskazania do masażu

Masaż Shantala jest masażem relaksacyjnym i to bardzo delikatnym. Jednak nawet tutaj istnieje kilka sytuacji, w których masaż nie jest zalecany.

  • Wysypka na skórze, zranienie czy atopowe zapalenie skóry – tutaj możemy masować części ciała nie dotknięte zmianami 
  • Infekcja, stan podgorączkowy lub gorączka,
  • 3-4 dni po szczepieniu (ja osobiście wstrzymuję masaż na tydzień, ale to takie moje prywatne lęki)
  • Dziecko jest takie jakieś inne, a my nie znamy przyczyny złego samopoczucia, np. po wizycie gości albo po pobycie w gościach, zbyt dużo bodźców nie stwarza dobrych warunków do masażu 
  • Zaraz po posiłku. 
  • Wcześniactwo – masowanie tylko dystalnych części ciała, rączki nóżki,
  • Dysplazja stawów biodrowych
  • Jeśli dziecko przebywa pod opieką specjalisty należy dopytać  lekarza o możliwość lub ewentualne przeciwwskazania do masażu.        

Zapraszamy serdecznie. Zespół  Twoja Położna.

Nasi partnerzy

Copyright: Polozna - 2017. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij