Warsztaty dla Taty

Proponujemy jednorazowe 2- 3  godzinne spotkanie w męskim gronie z 2 położnymi. Zajęcia przeznaczone są dla tych którzy nie chcą lub nie mogą uczestniczyć w tradycyjnej Szkole Rodzenia. Jeśli kobieta w ciąży korzysta z refundowanych świadczeń Twojej Położnej wówczas udział w warsztatach dla Taty jest bezpłatny. Jeśli kobieta w ciąży nie korzysta ze świadczeń Twojej Położnej ale przyszły Tata chciałby uczestniczyć w warsztatach, wówczas opłata uiszczana jest wg cennika. Na zajęciach zostają skumulowane najważniejsze dla przyszłego Taty informacje dotyczące ciąży, porodu, połogu i opieki nad noworodkiem. Omówiona zostaje rola partnera i wykorzystanie męskiego potencjału dla kobiety w okresie okołoporodowym. Uczestnictwo w zajęcia redukuje naturalne męskie obawy związane z przyjściem na świat potomka, uczestnikom daje większą pewność siebie a przede wszystkim pozwala świadome zadecydować o ewentualnym uczestnictwie podczas porodu. Uczestnicy warsztatów sami decydują na ile chcą zaangażować się w przygotowane dla nich zajęcia. Jedni wolą bardziej bierną rolę obserwatora i słuchacza, inni podejmują wyzwanie zdecydowanie aktywnego udziału. Położna prowadząca zajęcia nie namawia na siłę do rozmowy, zdając sobie sprawę że każdy z nas jest inny i przyswaja informacje po swojemu. Sama chęć uczestnictwa mężczyzny – przyszłego Taty w takich zajęciach jest godna uznania i pochwały, nie tylko w oczach położnej ale przede wszystkim w świadomości swojej partnerki, która ponosi cały trud związany z ciążą i porodem.
Uczestnictwo w zajęciach daje wiele korzyści. Z pewnością pomaga:

  • lepiej zrozumieć kobietę w ciąży,
  • podjąć świadomą decyzję o udziale w porodzie rodzinnym, bez presji otoczenia,
  • odnaleźć się w nowej roli Taty,
  • być dla swojej rodziny prawdziwym wsparciem,
  • zredukować męskie obawy związane z ciążą, porodem i opieką nad noworodkiem,
  • czerpać radość z najwspanialszych momentów życia do których nie wątpliwe należy przyjście na świat potomka.                                                                                                                                          Serdecznie zapraszamy przyszłych Tatusiów. Zespół Twoja Położna.

Nasi partnerzy

Copyright: Polozna - 2017. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij